Новини

У Києві відбувся тренінг з питань людино-орієнтованого дизайну та дизайн-мислення

18-06-2019

10-14 червня 2019 року за підтримки проекту «Реформа управління на сході України II» відбувся п’ятиденний тренінг з питань людино-орієнтованого підходу та дизайн-мислення. Учасниками тренінгу стали представники Луганської, Дніпропетровської та Полтавської областей, а також ЦНАП м. Києва, Львова та Рівного.

Запрошеною тренеркою виступила Фіона Майлз, дизайн-мислителька та стратегиня з Великої Британії. Фіона має понад 20 років досвіду у цій сфері, читала лекції з дизайн-мислення в Імперському коледжі Лондона (Imperial College London) та у Лондонському університеті мистецтв (University of the Arts London), є партнеркою, тренеркою та фасилітаторкою Академії дизайн-мислення (Design Thinking Academy), Британської ради з дизайну (Design Council) та компанії Nesta, а також є засновницею компанії Kin.

Головна мета тренінгу – навчити учасників використовувати інструменти людино-орієнтованого підходу та дизайн-мислення, щоб допомогти їм впроваджувати інновації, що відповідають потребам їх громади.

Програма тренінгу була на 90% практично-орієнтованою. У перший день після ознайомлення з основними поняттями, інструментами та методами дизайн-мислення учасники розподілилися на команди та провели власне дослідження у ЦНАП м. Києва та ЦНАП Оболонської районної державної адміністрації в місті Києві. Учасники мали можливість поспілкуватися з відвідувачами та співробітниками ЦНАП та дізнатися недоліки і проблемні моменти, з якими зіштовхнулися відвідувачі. Ці власні спостереження стали основою для роботи впродовж наступних днів тренінгу.

У другий день Фіона Майлз представила багато цікавих практичних кейсів, а потім всі 5 команд долучилися до розробки картки Персони, мапи стейкхолдерів, мапи шляху клієнта та інших інструментів.

У середу, 12 червня, засновник проекту CamTouch і співзасновник OpenWorld Андрій Коноваленко представив свій досвід використання дизайн-мислення у розробці та виводу на ринок освіти продукту CamTouch – комплексу, що дозволяє перетворити будь-яку плоску поверхню на інтерактивну і керувати нею за допомогою лазерної вказівки або спеціального стилуса. Третій день тренінгу був присвячений формуванню ідей, а саме – перетворенню «больових точок» у нові можливості розвитку. Учасники працювали над створенням та тестуванням прототипів.

Упродовж наступних двох днів учасники продовжили працювати над своїми ідеями та вчилися переконливо презентувати свої продукти.

Сподіваємося, що набуті знання та навички допоможуть учасникам стати агентами змін у своїй організації та громаді!

Більше фото за посиланням.