Новини

Робоча зустріч міських голів з міжмуніципального співробітництва, урочисте підписання Рамкової угоди про міжмуніципальне співробітництво та Угоди «Оцінювання переваг міжмуніципального співробітництва у сфері поводження з твердими побутовими відходами

15-12-2011

15 грудня 2011 року в місті Алчевськ відбулася робоча зустріч міських голів Луганська, Алчевська, Брянки, Краснодона, Стаханова та Рубіжного з представниками проекту GIZ, на якій міськими головами була підписана Угода про міжмуніципальне співробітництво. Участь у робочій зустрічі взяли також співробітники Алчевської міської ради, вищих та середніх навчальних закладів міста, представники засобів масової інформації.

Учасники зустрічі визначили та обговорили спільні пріоритетні напрямки співробітництва. Всього було представлено 9 проектів, серед яких створення наукового парку, впровадження інтерактивного навчання для дітей з особливими потребами, удосконалення системи збирання та утилізації твердих побутових відходів, проект водопостачання Брянки очищеною водою з виробіток закритих вугільних шахт, проект з впровадження заходів з енергоефективності у пологовому будинку міста Рубіжне, розробка єдиного туристичного бренду території та інші.

Модератор зустрічі Штефан Дрегер наголосив, що всі проекти мають розглядатись спільно, що слід шукати зв’язок між ними, та запропонував обрати два-три ключові напрямки, важливі для всіх міст – та які надалі підтримає GIZ. У ході дискусії було визначено, що для Алчевська важливі напрямки – це соціальний захист та розвиток території. Міський голова Брянки Микола Моргунов зазначив, що «проблеми всіх наших міст майже однакові, з одного боку, економіка Алчевська, Брянки та Стаханова базується на промисловості, тому створення наукового парку, безумовно, важливо, однак, наприклад, проблеми з водопостачанням також мають переважне значення для міст –ігнорувати цей напрямок також не можна».

Домінік Шарпантьє коротко презентував концепцію Місцевих планів дій у сфері поводження з твердими побутовими відходами, після чого відбулося підписання Угоди про співпрацю «Оцінювання переваг міжмуніципального співробітництва у сфері поводження з твердими побутовими відходами між органами місцевого самоврядування в Луганській області».