Новини

Презентація «Людино-орієнтований сервіс для громадян: 3 практичні кейси» у місті Рівному

19-08-2019

Світ все частіше стикається зі складними суспільними проблемами, такими як кліматичні зміни, старіння населення, потреба у покращенні сервісу для громадян. Вирішення цих проблем неможливе у старій парадигмі мислення та із застосуванням застарілих підходів. Людино-орієнтований дизайн пропонує змінити кут погляду на проблему і поставити у центр її рішення людину.

Проект «Реформа управління на сході України II», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), вже близько 10 років надає допомогу органам місцевого самоврядування у застосуванні інноваційних інструментів та процедур для ефективного та сталого надання послуг.

Застосування таких інноваційних інструментів було продемонстровано під час заходу «Людино-орієнтований сервіс для громадян: 3 практичні кейси», який відбувся у місті Рівному 16 серпня 2019. Захід відкрив міський голова Рівного Володимир Хомко, який наголосив, що у міста є напрацювання, якими можна поділитися і дуже багато з них залежить саме від людей – команди, яка розвиває ці сервіси. Заступник міського голови Рівного Віталій Герман підкреслив: «Ми наших відвідувачів називаємо «клієнтами», тому що ми працюємо як сервісне місто, орієнтоване на потреби громадян, і людина для нас – клієнт, в першу чергу».

Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному є одним з найяскравіших прикладів людино-орієнтованого сервісу. Тут надаються понад 220 адміністративні послуги, інтегровані та соціальні послуги, а також представники компаній-постачальників усіх комунальних послуг ведуть прийом громадян.

Під час заходу представники та партнери проекту поділилися досвідом та практичними кейсами застосування людино-орієнтованого підходу під час створення сервісів для громадян.

Центри надання адміністративних послуг як серце людино-орієнтованого сервісу. Технічна радниця проекту «Реформа управління на сході України ІІ» Ліза Жуковська презентувала діяльність проекту, а також поділилася досвідом щодо результатів та проектів, напрацьованих під час воркшопу з людино-орієнтованого дизайну, проведеного Фіоною Майлз, дизайн-мислителькою та стратегинею з Великої Британії. Під час презентації учасники мали змогу ознайомитися із шаблонами для вирішення складних проблем, інформаційниїм пакетом для проведення етнографічного дослідження, а також дізналися про заплановане видання збірки інструментів для інновацій, розвитку ідей та їх втілення.

Про проект, який залучає громадян до розвитку міста та дає інструменти впливу на розвиток простору, на прикладі проекту «Комунікація влади та громади: Aspectum and chatbot» розповів координатор проекту Микола Козир. Адже використання месенджерів має ряд переваг перед традиційними методами комунікації громадськості та влади:

  • підтримка з боку всіх платформ (iOS, Android, Windows);
  • щоденне використання мільйонами людей;
  • можливість додавання медіа, вибору категорій та інші налаштування;
  • легкість запуску, без необхідності розробки складного програмного забезпечення.

ЦНАП-SQS. Начальниця відділу ведення реєстру територіальної громади ЦНАП міста Рівного Ірина Кознюк розповіла про досвід зі скорочення часу обслуговування громадян під час надання послуг з реєстрації місця проживання з 45 до 5 хвилин, який став можливим завдяки розробці унікального програмного забезпечення.

Електронний сервіс, орієнтований на потреби громадян,чат-бот Державної міграційної служби України. Про те, чому чому використання методології людино-орієнтованого дизайну є корисним під час вдосконалення державних сервісів і якими є перші результати використання чат-бота, розповів Вячеслав Штанько, технічний радник проекту «Реформа управління на сході України ІІ».

Фото: Рівненьска міська рада, Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному