Новини

Прес-конференція «Інтеграція України до єдиного цифрового ринку ЄС: досягнення і перспективи»

27-06-2019

26 червня о 14.00 в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Інтеграція України до єдиного цифрового ринку ЄС: досягнення та перспективи». Захід відбувся за підтримки проекту «Реформа управління на сході України II», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.

«Інтеграція в єдиний цифровий ринок ЄС є одним із пріоритетних завдань для України і цілком реалістична в п'ятирічному періоді», – повідомила генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Вона розповіла, що вже розроблено Стратегію інтеграції України до єдиного цифрового ринку ЄС та план заходів з її реалізації (Дорожня карта). Також за участі причетних міністерств розроблено Дорожню карту на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Документ передбачає такі компоненти, як розвиток електронних комунікаційних мереж та послуг на основі європейських правил, зниження тарифів на роумінг, транскордонне надання послуг, захист персональних даних, кібербезпека тощо. У серпні минулого року Дорожня карта була передана Європейській Комісії, яка вже здійснила її аналіз та підготувала звіт, який найближчим часом буде презентовано.

Вже у липні очікується візит в Україну оціночної місії ЄС, яка протягом декількох місяців оцінюватиме стан правового наближення в даній сфері, інституційну спроможність України імплементувати відповідне право ЄС, інфраструктуру тощо. Місія працюватиме як із державою, так і з бізнесом і громадянським суспільством.

Ольга Стефанішина наголосила, що унікальність єдиного цифрового ринку полягає в тому, що він забезпечує єдині підходи і стандарти, скасовує бар'єри і забезпечує захист персональних даних.

Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України Юлія Зайченко зазначила, що інтеграція в єдиний цифровий ринок ЄС спростить доступ українців до послуг ЄС. Також Юлія Зайченко розповіла, що інтеграція в єдиний цифровий ринок спростить участь українського бізнесу під час тендерних процедур в ЄС, укладення угод або вступ українських громадян до університетів ЄС.

У прес-конференції взяли участь:

  • Ольга Стефанішина, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції
  • Юлія Зайченко, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України
  • Євгеній Воронюк, заступник директора Департаменту інформаційних систем та технологій Міністерства фінансів України
  • Іван Кульчицький, президент громадської організації «Агенція європейських інновацій»;
  • Модератор: Андрій Мелащенко

Учасники розповіли про виконану роботу щодо погодження зі стороною ЄС Дорожньої карти інтеграції України до єдиного цифрового ринку ЄС, поточний стан, плани та подальші кроки. Також було обговорено наслідки цифрових трансформацій у світі та перспективи нашої країни у розвитку єдиного цифрового ринку України.

Джерело: УНІАН