Новини

Представники 12 міст Луганської і Донецької областей взяли участь у навчальній програмі з написання проектних заявок

15-12-2011

14-15 грудня 2011 року в Луганську відбувся заключний семінар в рамках навчальної програми «Управління проектами, вимоги міжнародних фінансових організацій (МФО), підготовка проектних пропозицій» для представників муніципалітетів Луганської та Донецької області.

Під час першого дня семінару було розглянуто механізми і процедури отримання фінансування енергоефективних проектів, а також проектів житлово-комунальної сфери, з використанням коштів, передбачених у Державному бюджеті, а також діяльність Головного управління житлово-комунального господарства Луганської обласної державної адміністрації в цьому напрямку.

Учасникам семінару була надана інформація щодо можливих напрямків співпраці в сфері реалізації енергоефективних проектів пілотних міст Проекту GIZ і Державного Агентства з енергоефективності і енергозбереження України, зокрема про плани Агентства провести навчальний семінар з процедур отримання фінансування для представників пілотних міст Проекту на початку 2012 року.

На прохання учасників наприкінці першого дня семінару на конкретних прикладах були спільно розглянуті питання підготовки презентації території, надані практичні поради і рекомендації.

Другий день семінару було присвячено гендерній складовій, її урахуванню при написанні проектних пропозицій на грант. Розгляд цієї теми за активною участю всіх учасників семінару надав їм необхідні знання з гендерних питань, що у подальшому допоможе якісно готувати проектні пропозиції для отримання грантів від Європейського Союзу.

Цей семінар завершив 3-етапну навчальну програму, що було організовано Проектом GIZ «Підвищення якості муніципальних послуг в Україні». В навчанні прийняли участь представники міст Луганської та Донецької області. Протягом серії семінарів учасники набули знань щодо управління проектним циклом та ризиками в проектах, дізналися про особливості роботи міжнародних фінансових організацій в Україні, їх співпрацю з міністерствами та іншими установами, вимоги до заявників на отримання фінансування. Процедури підготовки заявок на отримання грантів, процедури державних закупівель були розглянуті під час другого етапу навчальної програми. Після кожного етапу учасники працювали над домашнім завданням.

За підтримки експертів Проекту GIZ декількома містами було подано заявки на отримання фінансування муніципальних проектів до Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). Проектна заявка від міста Алчевськ отримала попереднє затвердження та знаходиться на розгляді в головному офісі NEFCO в місті Гельсінкі, Фінляндія. Проектна заявка від міста Краснодон наразі узгоджується з представництвом NEFCO в Україні.

Майбутні семінари було вирішено присвятити шляхам реалізації енергоефективних проектів і методам державно-приватного партнерства.