Новини

Працівники Центрів надання адміністративних послуг взяли участь у тренінгу «Ґендерний підхід як запорука успішності громади»

07-05-2019

3 травня 2019 року співробітники ЦНАП Сєвєродонецька та Лисичанська взяли участь у тренінгу «Ґендерний підхід як запорука успішності громади», який відбувся у м. Сєвєродонецьку за підтримки проекту «Реформа управління на сході України ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusаmmenarbeit (GIZ) GmbH.

Ґендерний підхід забезпечує інтеграцію інтересів, досвіду та потреб різних вікових та соціальних груп, слугує невід’ємним критерієм при розробці загальної концепції, здійсненні моніторингу й оцінці всіх напрямів політичної, економічної та суспільної діяльності громади для того, щоб результати цієї політики були однаково справедливими для жінок та чоловіків. Включення ґендерної складової допомагає створенню безпечних, зручних для різних соціальних груп, справедливих публічних просторів із урахуванням різноманітності досвіду та потреб мешканців, привертає увагу до питання поваги до людей, актуалізує інклюзивність. Впровадження ґендерної рівності в роботі ЦНАП на всіх її етапах наближає адміністративні послуги до реальних потреб громадян. Громадяни зможуть отримувати якісні послуги, що будуть доступні як для людей з інвалідністю, так і для людей з дітьми.

Цілями тренінгу було:

  • ознайомлення з головними напрямами державної політики щодо ґендерної рівності в Україні та принципами Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків на місцевому рівні;
  • застосування ґендерного підходу на рівні місцевих громад;
  • розуміння взаємозв'язку між ґендером і головною метою ЦНАП: стати ближчими до всіх громадян і підвищити якість обслуговування;
  • ознайомлення з основними ґендерними поняттями;
  • розуміння зв’язку між ґендерною рівністю і соціально-економічним розвитком регіону;
  • застосування ґендерної перспективи за допомогою ґендерного аналізу;
  • використання результатів ґендерного аналізу у практичній діяльності.

За відгуками учасників, тренінг залишив багато позитивних вражень. Він пройшов корисно, динамічно та цікаво, дуже сподобалася атмосфера у колективі, що дозволяла відкритись кожному з учасників тренінгу. Спілкування проходило в доброзичливій атмосфері, отримані знання мають практичне спрямування та сприятимуть підвищенню ефективності роботи ЦНАП.