Новини

Поширення досвіду проекту у південних регіонах України

01-08-2014

30 липня 2014 року відбувся семінар з питань реформування системи надання адміністративних послуг, головною метою якого є оцінка стану виконання законодавства у сфері децентралізації надання адміністративних послуг.

Як відомо, постанова Кабінету Міністрів України № 523 зобов'язує центральні органи виконавчої влади передати на місцевий рівень певні адміністративні послуги, пов'язані з паспортними питаннями, питаннями землекористування, РАГСу та іншими. Але залишається ще багато населених пунктів, де Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) створений лише на папері. Для оцінки можливостей децентралізації адміністративних послуг Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проводить моніторинг створення та розвитку мережі ЦНАП. Поточні результати моніторингу було представлено та обговорено під час семінару.

Представники міст та регіонів Одеської області мали змогу обговорити проблемні питання з представниками центральних органів влади, відповідальними за впровадження реформи системи надання адміністративних послуг.

Слід зазначити, що під час семінару були апробовані інноваційні комунікативні технології проведення громадських заходів. Під час проведення подібних зустрічей і надалі планується використовування відеоконференцзв'язку для дистанційного включення експертів у процес передачі знань.

Наступними кроками буде поширення практики проведення галузевих семінарів для навчання адміністраторів ЦНАП новим підходам до надання адміністративних послуг.