Новини

Нарада щодо стану підготовки законопроектів стосовно децентралізації деяких адміністративних послуг

18-09-2014

16 серпня 2014 року в Кабінеті Міністрів України відбулась нарада щодо стану підготовки законопроектів стосовно децентралізації деяких адміністративних послуг під головуванням Віце-Прем'єр Міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Борисовича Гройсмана. У нараді прийняли участь перший помічник Віце-Прем'єр Міністра Олександр Саєнко, голова Державного Агенства з питань електронного урядування Олександр Риженко, голова Укрдержреєстру Ганна Онищенко, заступник директора проекту GIZ «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель, радник проекту з адміністративних послуг Олексій Кубарь та представники Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Центру політико-правових реформ та Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Києва.

За словами першого помічника, радника Віце-Прем'єр Міністра Олександра Саєнко, в останні роки відбулася централізація повноважень з надання більшості адміністративних послуг у сфері реєстрації бізнесу, речових прав, земельних відносин, містобудування, архітектури та в інших сферах. Внаслідок цього громади втратили будь-який вплив на якість послуг, всі рішення приймаються в Києві. Ситуація ускладнюється тим, що збільшилися видатки на надання послуг і кожний центральний орган виконавчої влади розбудовує свою територіальну мережу. Він зазначив, що перший етап реформи адміністративних послуг передбачає розбудову мережі «Прозорих офісів» за єдиним стандартом та передачу органам місцевого самоврядування повноважень, які були централізовані.

Планується налагодити функціонування мережі Центрів надання адміністративних послуг, яка складається з 647 регіональних, міських та районних ЦНАП. Крім того, буде забезпечено надання через Центри додатково 51 базової адміністративної послуги Державної міграційної служби, Держархбудінспекції, Державного агентства земельних ресурсів, державної служби надзвичайних ситуацій, реєстраційної та санітарно-епідеміологічної служби. У процесі цих змін будуть прийняті відповідні закони про поетапну передачу органам місцевого самоврядування повноважень з надання ще 42 адміністративних послуг.

Серед інших, на місцевий рівень передаються наступні послуги:

  • реєстрація місця проживання, оформлення національного та закордонного паспорту;
  • реєстрація речових прав та бізнесу, отримання інформації з Державного земельного кадастру;
  • видача посвідчень водія та реєстрація автотранспортних засобів.

Учасники наради обговорили ряд проблемних питань стосовно підготовки законопроектів та визначили наступні кроки реалізації реформи адміністративних послуг.