Новини

На Полтавщині обговорили інноваційні технології для розвитку органів місцевого самоврядування та інструменти соціально-економічного розвитку громад

14-12-2017

12 грудня 2017 року в Полтавському юридичному інституті відбувся Міжрегіональний форум «Взаємодія громад: можливості, виклики, технології».

Форум організовано Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування та Полтавською обласною радою за сприяння Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України, проекту «Реформа управління на сході України II», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DЕSPRO), проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) та Програми «U-LEAD з Європою».

У заході взяли участь народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування ряду областей України, компаній-інвесторів, громадських організацій та об’єднань, керівники та експерти міжнародних проектів та програм місцевого розвитку.

Олександр Біленький, зокрема, зазначив що питання, які розглядатимуться на форумі – ІТ-напрямки розвитку місцевого самоврядування, взаємодія влади і громад, міжмуніципальне співробітництво, успіхи та проблеми децентралізації – є важливими у контексті подальшого розвитку та утвердження місцевого самоврядування в Україні.

Радник Голови Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування В’ячеслав Толкованов розповів про розвиток співробітництва територіальних громад, спираючись на досвід України та Полтавщини зокрема.

Також було розглянуто досвід Федеративної Республіки Німеччини у розвитку співробітництва територіальних громад, який представив міжнародний експерт проекту GIZ «Реформа управління на сході України II» Штефан Дрегер.

Керівник проекту «Реформа управління на сході України II» Тарас Журавель представив результати роботи проекту у сфері надання адміністративних послуг та окреслив плани на наступну фазу роботи.

У другій половині дня учасники форуму працювали на дискусійних панелях: «Інноваційні технології для розвитку органів місцевого самоврядування» та «Ефективні інструменти соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад».

Відео (Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування)

Участь міжнародного експерту проекту GIZ «Реформа управління на сході України II» Штефана Дрегера у програмі «Акценти» телеканалу «Лтава» 12 грудня 2017 року