Новини

У Києві обговорили майбутнє адмінпослуг та їхні цифрові формати

10-10-2019

10 жовтня в Києві розпочалася основна частина конференції «Адміністративні послуги в контексті розвитку ОТГ та процесів цифрової трансформації», яку відкрили обидва директори Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель (від GIZ) та Сусанна Делланс (від Sida), а також заступниця міністра цифрової трансформації України Людмила Рабчинська, яка розповіла про пріоритетні напрямки роботи свого міністерства, серед яких надання усіх публічних послуг в електронному вигляді, покриття інтернетом усієї території України, розвиток цифрових навичок громадян, збільшення комплексних та швидких послуг, задоволеність 90 % населення якістю адміністративних послуг.

Відкриваючи конференцію керівник проєкту GIZ «Реформа управління на сході України II» Тарас Журавель відзначив, що з часу проведення першої конференції у 2013 році у сфері надання адміністративних послуг відбулися великі зміни, і подякував усім присутнім за величезну роботу і відповідальність. Він додав, що тема децентралізації повноважень у сфері надання адмінпослуг залишається дуже актуальною і сьогодні, але разом із тим з’явились нові теми і нові виклики.

Виконавча директорка Асоціації ОТГ Валентина Полтавець розповіла про історію створення та результати роботи Асоціації. На сьогодні членами Асоціації є вже 450 ОТГ, – і це свідчить про те, що це дійсно потреба самих громад – бути гравцем на тому полі, де формуються правила гри. ЦНАПи – це дійсно чудовий інструмент для того, щоб бути корисним для мешканців. У цьому плані для об’єднаних громад є дуже багато підказок та допомоги завдяки досвіду великих міст та напрацюванням міжнародних програм, але ЦНАПи створені лише в 168 ОТГ. «Я думаю, що буде друга хвиля створення ЦНАП саме по завершенню формування громад», – відзначила Валентина Полтавець.

Голова Всеукраїнської Асоціації ЦНАП Наталія Шамрай нагадала: «У 2013 році відбулася перша конференція «Стан та перспективи реформування системи надання адміністративних послуг. Децентралізація повноважень у сфері надання адміністративних послуг». Щороку Facebook нагадує про приємні зустрічі, які проходять раз на рік з однодумцями, які вже стали сім’єю. За 6 років ми навчалися, змінювалися, росли та врешті стали найкращими. У 2013 році ми навіть не мріяли про те, що будемо видавати закордонні паспорти, не говорячи про біометричні. Наразі ми є зразковими ЦНАПами, що знаходяться у сучасних приміщеннях, облаштованих сучасною технікою, електронною чергою та зручностями для осіб с особливими потребами. Ми працюємо за розширеним графіком роботи та видаємо більше 150 видів адміністративних послуг. На відміну від закритих кабінетів та коридорної системи, ми – рухаємося вперед!»

Максим Соколюк, голова Державної міграційної служби України, розповів про зміни в сфері надання паспортних послуг. Найближчим часом ДМС запровадить послугу одночасного оформлення ID-картки і закордонного паспорту за зниженою вартістю. Також буде можливість обрати скорочений термін оформлення ID-картки і закордонного паспорту – це буде три дні й навіть один день для жителів Києва. Зараз закінчується робота над проєктом ID 14 – одночасна реєстрація фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України.

Начальник Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві Юрій Смольянінов нагадав, що реформа сервісних центрів розпочалася у 2015 році, та повідомив: «Одна з нових послуг сервісних центрів – надання витягу з єдиного державного реєстру транспортних засобів. Ще одна з послуг, яка з'явилася у нас нещодавно, – це видача довідки про відсутність судимості. Таку довідку можна замовити в електронному вигляді на сайті Головного сервісного центру або на сайті регіональних центрів і отримати її на електронну пошту, роздрукувати самостійно на принтері або отримати її на бланку з печаткою та підписами в територіальному центрі». Він також розповів, що наразі 7 ЦНАПів м. Києва вже надають послуги реєстрації транспортних засобів та заміни посвідчення водія. Всього по Україні підписано 45 узгоджених рішень – до кінця року ці ЦНАПи будуть також надавати послуги сервісних центрів МВС.

Під час конференції учасники також обговорили питання децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю, соціальної політики та земельних відносин.

Проєкт «Реформа управління на сході України II» ініціював панельну дискусію щодо кращих кейсів співпраці проєктів міжнародної технічної допомоги та органів місцевого самоврядування у сфері надання адміністративних послуг. До сесії долучилися представники Програми «U-LEAD з Європою» від Sida, проєкту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) та Офісу реформи адміністративних послуг.

Відео конференції 10 жовтня (частина 1)

Відео конференції 10 жовтня (частина 2)

11 жовтня програма конференції була цілком присвячена питанням електронного врядування та цифрової трансформації. Запрошені спікери та учасники обговорили наступні теми:

  • запуск електронної системи моніторингу діяльності Центрів надання адміністративних послуг;
  • електронний документообіг в Україні;
  • електронні реєстри територіальних громад;
  • впровадження комплексних електронних послуг;
  • єдина система даних для планування і моніторингу розвитку території;
  • комунікація влади та громади з використанням чат-ботів.

Відеозапис панельних дискусій з питань цифрової трансформації 11 жовтня

Фотографії конференції можна переглянути за посиланнями нижче:

Фотографії першого дня роботи конференції у форматі Відкритого простору (Open Space), 9 жовтня 2019 року

Фотографії другого дня роботи конференції – панельні дискусії за групами адміністративних послуг, 10 жовтня 2019 року

Фотографії третього дня роботи конференції – технологічні рішення для громад та створення комплексних електронних сервісів, 11 жовтня 2019 року

Організатори конференції: Секретаріат Кабінету Міністрів України спільно з Асоціацією об’єднаних територіальних громад та Всеукраїнською асоціацією центрів надання адміністративних послуг за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і проєкту «Реформа управління на сході України ІІ», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини.