Новини

Розпочато дистанційний навчальний курс з питань співробітництва територіальних громад

11-05-2017

Дистанційний навчальний курс «Співробітництво територіальних громад (міжмуніципальне співробітництво – ММС)» розпочато Полтавським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Іnternatіonale Zusammenarbeіt (GІZ) GmbH у співпраці з Центром сприяння розвитку співробітництва територіальних громад та Ресурсним центром з питань міжмуніципального співробітництва при Всеукраїнській асоціації сільських та селищних рад.

Аудиторія, на яку розрахований курс:

  • керівники органів місцевого самоврядування;
  • сільські, селищні та міські голови;
  • посадові особи місцевого самоврядування, які займаються питаннями розвитку співробітництва територіальних громад;
  • громадські активісти, працівники асоціацій органів місцевого самоврядування, які цікавляться питаннями ММС.

Дистанційний навчальний курс складається з чотирьох тематичних вебінарів, які проводяться за окремою програмою 27 квітня, 4 травня, 11 травня та 18 травня 2017 року. По завершенню курсу учасникам буде запропоновано виконати практичне завдання з підготовки проектної пропозиції (договору) співробітництва територіальних громад.

На першому занятті курсу 27 квітня обговорювали поняття, сутність та зміст співробітництва територіальних громад (міжмуніципального співробітництва - ММС), його актуальність в контексті реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні.

На другому семінарі, що відбувся 4 травня, були розглянуті питання ресурсного забезпечення співробітництва територіальних громад та проведення Полтавського обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад у 2017 році.

Сьогодні, 11 травня, чергове заняття дистанційного курсу було присвячено питанням нормативно-правового забезпечення реалізації співробітництва територіальних громад в Україні та огляду характеристик основних форм співробітництва.

До речі, за інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, наразі у Реєстрі співробітництва територіальних громад зареєстровано 81 проект ММС. При цьому Полтавська область є лідером за кількістю угод про співробітництво територіальних громад, адже в області було започатковано 34 проекти ММС.

За матеріалами сайту Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців